Danes je šolo obiskala Gaja Naja Rojec, soavtorica in sorežiserka kratkega filma z delovnim naslovom Rimbaud iz mojega dvorišča. Predstavila je projekt snemanja kratkega filma ter učence 8. in 9. razreda povabila na avdicijo za film, ki bo v Velenju potekala v nedeljo, 2. aprila.

Za namen snemanja iščejo skupino mladih iz Velenja ali okolice, ki jih bodo kot igralce, deloma pa tudi soavtorje scenarija vključili v nastajanje filma. Iščejo 6 mladostnikov med 13. in 16. letom, štiri fante in dve dekleti. Igralske izkušnje niso potrebne, predviden pa je kreativni proces, v katerem bodo imeli mladostniki aktivno vlogo pri soustvarjanju filma. Skupaj z avtorjema bodo oblikovali vloge ter se postopoma uvedli v umetnost igre pred kamero.

Gajo Najo Rojec sta pred mikrofon povabili šolski novinarki Dunja Kortnik in Zoja Ovnik. Vabljeni k poslušanju.