V sredo, 21.9.2016 smo se osmošolci odpravili na ŠCV, kjer smo spoznali kar 5 različnih šol:

• Ekonomsko šolo, kjer so nam predstavili različne pozicije v podjetju ter njihove zadolžitve;
  • Gastronomsko šolo, kjer smo se med drugim tudi najedli ameriških palačink, ki so nam jih pripravili dijaki in si ogledali manjšo kulinarično razstavo;
  • Trgovsko, kjer smo si izdelali lične torbice, ki so v resnici čestitke;
  • Turistično, kjer smo namišljenega prijatelja iz tujine popeljali po Sloveniji;
  • Gimnazijo, kjer smo spoznali dejavnosti in programe na šoli. Bili smo tudi pri učitelju likovne vzgoje, kjer smo naše lastno izdelane »risane like« predstavili na »odru talentov«.

Nato smo se sprehodili do MIC-a, kjer smo podrobneje spoznali rudarsko šolo ter šolo za varstvo okolja. Seznanili smo se z njihovim delom. Spoznali smo tudi šolo za elektro-tehnike, kjer nas je stresel pravi elektro šok- na srečo v najmilejši jakosti. Odšli smo še na strojno šolo, kjer smo videli, kako dijaki napišejo program za izris lepih predmetov, kot so broške, obeski ter razne okrasne ploščice.

Ta dan nam je »odprl« oči glede nadaljnjega šolanja ter nam bo ostal v lepem spominu.

Klara Moškon Fece 8.b

ŠCV Dan odprtih vrat 2016 2017