V četrtek, 10. 11. 2016, so sedmošolci  OŠ Mihe Pintarja Toleda v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« obiskali  Mestno knjižnico Velenje. Projekt spodbuja učence k branju knjig in k samostojnemu iskanju knjižničnega gradiva.

V velenjski knjižnici so učenci dobili veliko informacij o zgodovini knjižnic, vrstah knjižnic, izvedeli so, katera je najstarejša in največja knjižnica na svetu, spoznali so, kaj vse poteka v knjižnici in se naučili, kako si izposoditi knjigo, jo podaljšati ali vrniti in pri tem uporabljati kar sodobno tehnologijo.

Ogledali so si tudi kratek film, v katerem avtor Vinko Möderndorfer predstavi knjigo Kit na plaži. To knjigo so v dar prejeli vsi letošnji sedmošolci.

Želim jim zanimivo branje.

Leja Oder, knjižničarka