Dan spoznavanja poklicev

V četrtek, 19. januarja 2017 so velenjske šole v sodelovanju z Zavodom za zaposlovanje OE Velenje organizirale tehniški dan za učence devetih razredov pod naslovom »Dan spoznavanja poklicev«. Devetošolci so bili glede na interes razdeljeni na 5 skupin in se odpravili do različnih delodajalcev po Velenju, ki so jim predstavili svoj poklic. Spoznali so sledeče poklice: bolničar, zdravstveni tehnik, zdravnik, fizioterapevt, električar, računalniški tehnik, mehatronik, avtoserviser, gastronom hotelir, slaščičar, prodajalec, vzgojitelj predšolskih otrok, medijski tehnik, kozmetični tehnik, frizer, ekonomist, pedagog, arhitekt, psiholog, veterinar in še mnoge druge. Več o vtisih devetošolcev boste lahko prebrali v prihajajočem časopisu Naš Čas, pogledali na televizijskem programu VTV Velenje in prisluhnili na Radiu Velenje.