V petek, 3. 3. 2017 je v sejni sobi Mestne občine Velenje potekalo zasedanje medobčinskega otroškega parlamenta. Letos so bili pogovori otrok namenjeni razpravi: »OTROCI IN NAČRTOVANJE PRIHODNOSTI«, temi, ki so jo otroci sami predlagali. Organizirano je bilo skupinsko delo, poročilo o delu skupin in razprava. Delo na otroškem parlamentu je potekalo v štirih skupinah. V vsaki skupini so se predstavniki različnih šol pogovarjali o tem, kako so se lotili dela na šoli, si izmenjali primere dobrih praks, izpostavili pereče teme in skušali poiskati skupni imenovalec. Oblikovali so pobude in vprašanja, ki so jih naslovili na predstavnike lokalnih skupnosti ali drugih institucij.

Predstavnice in predstavnik naše šole so se odlično odrezali in jasno zastopali svoja stališča. Učenka 8. b razreda, Alma Ahmedinović, pa je bila ena izmed 8 izbranih predstavnikov za regijski otroški parlament, ki bo v sredo, 15. 3. 2017 v Velenju.

Mirjam Turner
Šolska svetovalna delavka