Na 34. medobčinskem Otroškem parlamentu za Šaleško dolino, ki ga je pripravila Medobčinska zveza prijateljev mladine Velenje, so mladi parlamentarci iz 9 osnovnih šol Šaleške doline drugo leto zapored razpravljali o duševnem zdravju otrok in mladih. Iskali so tudi konkretne rešitve, da bi se to izboljšalo.

Najprej so mladi parlamentarci in parlamentarke eno uro in pol oblikovali predloge in sklepe v štirih delovnih skupinah. Že v skupinah so parlamentarci izbrali po dva predstavnika vsake skupine, ki sta na plenarnem delu zasedanja predstavila njihova razmišljanja in sklepe. S tem so izbrali tudi 8 udeležencev regijskega otroškega parlamenta, ki bo 14. marca v Vili Rožle. Iz naše šole se ga bodo udeležile Zoja Ovnik, Iva Oštir in Dunja Kortnik. Iz njihovih besed je bilo jasno čutiti, da je šola, kjer preživijo veliko časa, velik vir njihovih duševnih stisk. Poudarili pa so tudi pomen družine, socialnih medijev in dobrih prijateljev. Če so odnosi dobri so tudi bolj samozavestni. Na šolah si želijo več kotičkov za sproščanje in zaupne pogovore. Želijo si več aktivnosti, kjer bi se lahko z vrstniki bolj povezali med seboj in se učili tudi zelo življenjskih stvari, ki jih ni v šolskem programu.

Mentorica Mirjam Turner